top of page
Szyby zespolone
x_zespolone_kop555_555_1.jpg

Dobór pakietu szybowego często ogranicza się do wyboru ilości szyb, co sprawia że są mniej lub bardziej energooszczędne. Jednak nasza oferta w tym zakresie jest znacznie szersza. Oferujemy szyby energooszczędne, dźwiękochłonne, bezpieczne, antywłamaniowe oraz przeciwsłoneczne. Dodatkowo dysponujemy szeroką gamą szyb dekoracyjnych, w kilkudziesięciu wzorach do wyboru.
Możliwość zespolenia różnych typów szkła oraz mniejszej lub większej ilości szyb, pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów dla każdego systemu okien i drzwi z naszej oferty.
Przestrzeń międzyszybowa powstałych zespoleń, zazwyczaj wypełniona jest w 90% argonem, jednak oferujemy także wypełnienie ich kryptonem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie współczynnika przenikania ciepła szyby zespolonej równe 0,3 W/m2K.
Dodatkowymi rozwiązaniami, które mogą posiadać oferowane szyby są ramki dystansowe w różnych kolorach, szprosy, kapilary czy nawet otwory. Elementy te dopełniają ofertę dając pełny wybór rozwiązań naszym klientom.

W czym szyby zespolone są lepsze od swoich pojedynczych odpowiedników?

Podstawową cechą charakterystyczną szyb zespolonych jest to, że uzyskuje się je dzięki połączeniu (zespoleniu) kilku różnych typów szkła. W ten sposób okna lub drzwi zyskują odpowiednie unikalne parametry, dostosowane do życzeń nabywcy. Taki pakiet szybowy może być:
 

  • energooszczędny - pozwalający na znaczną redukcję kosztów,

  • dźwiękochłonny - zapewniający wysokie tłumienie dźwięków,

  • antywłamaniowy - gwarantujący bezpieczeństwo domu i ochronę przed złodziejami

  • przeciwsłoneczny - wyposażone w rozwiązania chroniące przed promieniami słonecznymi,


a to wszystko a ramach jednego modelu okien, czy drzwi. Dzięki zespolonym szybom energooszczędnym można uniknąć kompromisu w postaci wyboru pomiędzy różnymi zaletami konkretnych typów szkła. Między poszczególnymi szybami znajduje się przestrzeń wypełniona w 90% argonem lub kryptonem, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła jest jeszcze korzystniejszy w przypadku szyby zespolonej niż pojedynczej.

Szyby energooszczędne – jak uzyskać oryginalny wygląd okna lub drzwi?

Dzięki użyciu różnych typów szkła do budowy szyb zespolonych można uzyskać także unikalne efekty wizualne. Oprócz szyb dźwiękochłonnych i energooszczędnych możliwe jest wybranie tafli z szerokiej gamy wzorów dekoracyjnych. Kolejną propozycją, którą można wykorzystać przy zakupie szyb zespolonych, są dodatkowe rozwiązania w postaci ramek dystansowych w różnych kolorach, szprosów, kapilar, czy otworów. Dzięki temu Twoje okna i drzwi nie muszą składać się ze zwykłych gładkich szyb, ale mogą wyróżnić się na tle innych budynków. W naszej ofercie znajdziesz modele o różnych rozmiarach, dopasowane do każdego rodzaju okna lub drzwi z naszego asortymentu.

Jakie korzyści zyskasz dzięki szybom dźwiękochłonnym?

Izolacja akustyczna to podstawowy czynnik decydujący o wysokiej jakości okien lub drzwi. Szyby zespolone o właściwościach dźwiękochłonnych sprawdzają się szczególnie w budynkach w miastach, przy ruchliwych drogach, ale także w podmiejskim budownictwie jednorodzinnym. Pozwalają na izolowanie domowników od hałasu dobiegającego z zewnątrz, a także nie pozwalają na wydostanie się dźwięków z mieszkania czy domu, zwiększając poczucie prywatności.

 

Oprócz właściwości izolacyjnych, szyby zespolone, które proponujemy, są wytrzymałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Taki typ szkła odpowiada za zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nasze szyby antywłamaniowym są polecane zarówno do okien, jak i do drzwi. Oprócz tego do szyb zespolonych można także dołączyć szkło, które odbija promienie słoneczne, dzięki czemu okna nie przegrzewają się, a w pomieszczeniu panuje przyjemna temperatura.

bottom of page